• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Cudowny chłopak.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Jolanta Czaja.


Tuż przed feriami, po kilku miesiącach uczniowskiego trudu, miłośnicy dobrego kina w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego działającego w szkole wybrali się na film „Cudowny chłopak” w reżyserii Stephena Chboskiego.
Scenariusz ten powstał w oparciu o powieść R. J. Palacio. Reżyserowi udało się bez szeroko zakrojonej reklamy nakręcić niezwykle ciepły, mądry i inspirujący film, którego przesłanie jest jasne: największe piękno ukrywamy pod maską. Zarówno pod tą pokrywającą fizyczną ułomność, jak i noszoną w obawie przed niezrozumieniem, samotnością, wyśmianiem i odrzuceniem przez środowisko. Morał ten snuje się w „Cudownym chłopcu” niczym autentyczne i niewymuszone przyjemne ciepło i wzruszenie. To opowieść o rodzinie, która każdego dnia pracuje na to, by normalność przerodzić w sukces.

 

Czytaj więcej >>>
 

 STUDNIÓWKA 2018.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Renata Chmielewska, mgr Agnieszka Rejewska, mgr inż. Maria Domagała.

 

  W sobotę 27 stycznia 2018 roku w sali bankietowej Nova Riviera w Zawierciu odbyła się studniówka klas: III A, III B i IV CD Zespołu Szkół im prof. Romana Gostkowskiego w Łazach. Na zaproszenie rodziców i uczniów klas maturalnych, zgodnie z tradycją rozpoczęliśmy odliczanie 100 dni do matury. Ale na początku był bal - z perfekcyjnie przygotowanym i zatańczonym polonezem, programem artystycznym z „przymrużeniem oka” i tańcami do białego rana. Gościliśmy także przedstawicieli organu prowadzącego w osobach pani Marii Milejskiej- członkini Zarządu Powiatu Zawierciańskiego i pana Andrzeja Pniaka – wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Zawierciańskiego. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani posłanka Barbara Chrobak. Dziękując rodzicom za zaproszenie życzymy naszym uczniom dobrze wykorzystanych nadchodzących stu dni i pomyślności na maturze.
Wychowawczynie klas maturalnych

 

 EUROPASS MOBILNOŚĆ.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Beata Fronczek.

 

  W dn. 25.01.2018r. w ZS w Łazach odbyła się uroczystość wręczenia uczestnikom Projektu Erasmus + „ Technika łączy ludzi” certyfikatów Europass Mobilność. Uroczystość odbywała się w miłej atmosferze. Pani dyrektor szkoły Marzena Orzoł oraz zaproszeni goście: p. Bożena Miklas przedstawicielka Urzędu Miasta w Łazach, p. Paweł Abucki prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych, p. Damian Łukasik przewodniczący Komisji ds. Promocji Powiatu Zawierciańskiego, p. Andrzej Pniak zastępca przewodniczącego Rady Powiatu Zawierciańskiego, p. Michał Krawczyk zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Zawierciu wręczyli 40-u uczestnikom projektu certyfikaty potwierdzające odbycie zagranicznej praktyki . W swoich przemówieniach goście podkreślali wagę tego projektu i przedstawili perspektywę pracy nie tylko na rynku polskim , ale również w Unii Europejskiej. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego przedsięwzięcia i przyczynić się do promocji szkoły i miasta Łazy. Na pamiątkę tej miłej chwili zostało zrobione wspólne zdjęcie.

 

SIATKÓWKA.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr Piotr Cichy.

W dniu 23.01.2018 w naszej szkole rozegrana została druga grupa powiatowa w piłce siatkowej chłopców. Nasza szkoła została wyznaczona do zorganizowania zawodów, rozlosowano naszą grupę w której znalazły się: Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Zawierciu, Zespół Szkół im. H. Kołątaja w Zawierciu, Zespół szkół w Pilicy oraz oczywiście my - Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach. Na turnieju stawiły się wszystkie cztery drużyny w najsilniejszych składach, na miejscu uzgodniono, że zawody będą rozgrywane systemem pucharowym (zwycięzcy meczów zagrają finał, a przegrani mecz o 3 miejsce) oraz rozlosowano pary meczowe. Pierwszy mecz pomiędzy Staszicem i Kołątajem był bardzo zacięty, lecz to drużyna Staszica po wygranej 2:1 awansowała do finału i czekała na swojego przeciwnika którego miał wyłonić drugi mecz. W drugim meczu my zmierzyliśmy się z Pilicą, mecz nie był na najwyższym poziomie, nasi siatkarze wygrali łatwo 2:0 i awansowali do finału. Mecz o 3 miejsce w grupie pomiędzy Kołątajem i Pilicą zakończył się zwycięstwem siatkarzy z Kołątaja.

 

Czytaj więcej >>>
 

 WYWIADÓWKA.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

  Drodzy rodzice, opiekunowie!
Informujemy, że w dniu 25 stycznia 2018r. , w czwartek, odbędzie się wywiadówka szkolna.            
Harmonogram:
17.00 – 18.30 – spotkania z wychowawcami klas, konsultacje z nauczycielami.
Zapraszamy!
Dyrekcja szkoły

 

 ERASMUS+.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Anna Kowalska.

   Uczniowie,     którzy zostali zakwalifikowani do projektu pn.      „Technik ma pracę w Unii Europejskiej”
WYNIKI REKRUTACJI:
Do projektu zostało zakwalifikowanych:
- 14 uczniów z kierunku technik elektroenergetyk transportu szynowego:
1) Kamil Kocel
2) Patryk Celka
3) Łukasz Wdowik
4) Michał Lech
5) Marcin Woźniakowski
6) Karol Marcisz
7) Mateusz Zawada
8) Sebastian Lubaś
9) Dariusz Zasik
10) Krzysztof Fajt
11) Sebastian Stala
12) Mateusz Skowron
13) Jakub Szecówka
14) Jakub Górniak

- 15 uczniów z kierunku technik eksploatacji portów i terminali
1) Daria Żebrowska
2) Katarzyna Gruchała
3) Kacper Słabosz
4) Patrycja Kaczmarczyk
5) Klaudiusz Skowroński
6) Oliwia Miśta
7) Oliwia Michalczyk
8) Magdalena Gałgonek
9) Karolina Okraska
10) Wiktoria Rybarczyk
11) Anna Przyłucka
12) Łukasz Cisiak
13) Karolina Bogłowska
14) Monika Wąwoźny
15) Zuzanna Duda

Powstała również lista rezerwowa:
1) Bartosz Pędoła
2) Kamil Kułach
3) Patryk Kubiczek
4) Norbert Żarski
5) Paulina Fertacz
6) Agnieszka Tokarska

 

 Koleje Śląskie.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr inż. Edyta Janowska.

 

  24.11.2018 roku uczniowie kształcący się w zawodach Technik Transportu Kolejowego (1CK) oraz Technik Elektroenergetyk Transportu Szynowego (1D) wzięli udział w wycieczce przedmiotowej na terenie Zakładu Kolei Śląskich w Katowicach. Młodzież podczas zwiedzania zaplecza technicznego miała możliwość praktycznego zetknięcia się z wybranym zawodem, poszerzenia wiedzy i uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania, dzięki naszemu przewodnikowi. Mistrz oprowadzał naszych uczniów po bazie, przybliżając im różnice i podobieństwa kilku jednostek znajdujących się w taborze wykorzystywanym przez Koleje Ślaskie. Młodzież miała również okazję poznać możliwości odbycia praktyk zawodowych w firmie.
Opiekunami wycieczki były mgr Marta Szatan i mgr inż. Edyta Janowska

 

 EUROPASS.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

  Uroczyste wręczenie Europass - Mobilność Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach – 25.01.2018r. , godz. 13.30
Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców, radę pedagogiczną, zaproszonych gości. media, sponsorów szkoły na uroczystość wręczenia Europass – Mobilność, która odbędzie się 25.01.2018r., o godz. 13.30 w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach.
Dokument Europass – Mobilność służy do potwierdzenia szkolenia, odbytego w innym kraju europejskim w ramach wyjazdu zorganizowanego - europejska ścieżka kształcenia (praktyka zawodowa w przedsiębiorstwie).
Taka ścieżka kształcenia monitorowana jest przez dwie organizacje partnerskie – jedną w kraju pochodzenia i drugą w kraju przyjmującym. Obaj partnerzy uzgadniają cel, zakres i czas trwania ścieżki; określają także, kto będzie osobą odpowiedzialną za przebieg nauki czy szkolenia w kraju przyjmującym.
Dokument Europass-Mobilność potwierdza Krajowe Centrum Europass na wniosek polskiej instytucji organizującej kształcenie, praktykę lub staż.

 

 Zakład Karny w Ciągowicach.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr Andrzej Czapla.

 

  Czy pamiętacie nasze śmiałe, może nawet sakramentalne słowa wypowiedziane w roku ubiegłym, a zamieszczone w jednej z gazet naszego regionu? Nie? Nie pamiętacie? No to chętnie je przypomnimy. Te dwa krótkie słowa to < jesteśmy wszędzie>. Tak. Tak właśnie wówczas powiedzieliśmy o Naszej Szkole, o nas samych i o tym co robimy i to, czym tak na prawdę żyjemy w GOSTKU oprócz samej nauki. Ktoś powie, że to przechwałki, inny, że to niemożliwe, a ja jednak pozwolę sobie rozwinąć te tajemnicze dwa słowa, a właściwie powiedzieć najzwyklejszą prawdę.
...jesteśmy wszędzie, bo : pływamy, szkolimy ratowników WOPR, w tym z ratownictwa lodowego, penetrujemy jaskinie, wspinamy się na ( wszystkie ) skałki jurajskie, Jesteśmy w powietrzu - skaczemy ze spadochronem i można by dłużej i... i wydawać by się mogło, że już więcej się nie da, że to już wszystko. A jednak.
Najmłodsze nasze dziecko w tej przestrzeni edukacyjno-poznawczej to Zakład Karny. Brzmi groźnie, ale jak się uczyć to wszystkiego, dokładnie i u najlepszych. To z ZK utrzymujemy ścisły kontakt. To tu, na "żywym" materiale, już od sześciu miesięcy poznajemy chyba najtrudniejszą ze służb mundurowych, służbę więzienną.
Tak. Na dowód tego,zamieszczamy kilka zdjęć.
... Czy jest jeszcze jakiś "teren do poznania"? Oj! Chyba tak.

 

Doradztwo zawodowe.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Agnieszka Pietrkiewicz.

Wszystkie klasy programowo najwyższe w dniu 16.01. 2018r. uczestniczyły w zajęciach z doradztwa zawodowego, które prowadził doradca zawodowy, pani Anna Miśta z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego.
Młodzież miała możliwość rozmowy na temat planów na przyszłość, wyboru studiów lub pracy zawodowej. Uczniowie poznali oferty kursów kwalifikacyjnych.
Maturzyści rozwiązywali test predyspozycji zawodowych Hollanda, w którym preferencje zawodowe są kształtowane w relacji do środowisk zawodowych. Uczniowie sprawdzili, czy należą do:

 

Czytaj więcej >>>
 

 Erasmus+ .  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodajca informację: mgr Anna Kowalska.

 

  W piątek 12.01.2018r. odbył się drugi etap rekrutacji do projektu pn. „Technik ma pracę w Unii Europejskiej”. Uczniowie napisali test z języka angielskiego, przygotowany przez panią mgr Ewę Kumor-Rudy. Teraz z niecierpliwością czekamy na efekty ich zmagań. W wyniku rekrutacji powstanie lista osób zakwalifikowanych do projektu (29 osób) z podziałem na poszczególne kierunki kształcenia.

 

 XXXIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr Magdalena Fidyk.

  10 stycznia uczniowie klasy I b wzięli udział w XXXIII Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.
Celem Olimpiady jest kształtowanie świadomości ekologicznej, właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego. Tematyka Olimpiady poszerza wiedzę z zakresu ekologii, ochrony i kształtowania środowiska. Stanowi korelację kilku przedmiotów: biologii, geografii, chemii, fizyki. Na każdym etapie eliminacji wymagana jest znajomość bieżących podstaw prawnych ochrony środowiska, aktualności prasowych i telewizyjnych. Uczniowie, którzy przystąpili do testu wykazali się ogromną wiedzą. Gratulujemy odwagi i życzymy powodzenia za rok!

 

 Kondolencje.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

  "Odszedłeś cicho, bez słów pożegnania.
Tak jakbyś nie chciał swym odejściem smucić...
Tak jakbyś wierzył w godzinę rozstania,
że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić."

ks. Jan Twardowski
Śmierć stawia nas w obliczu bezsilności, która nas obezwładnia i zabiera w nieznane. A kiedy pojawia się zabierając ukochaną osobę, przeszywa serce bólem i odznacza w nim swoje piętno, które przypomina nam stale jacy jesteśmy wobec niej bezsilni.
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci naszego ucznia, Przyjaciela i Kolegi śp. Dawida Musiała, ucznia klasy I d naszej szkoły. Jego odejście spowodowało pustkę w sercach wszystkich, którzy go znali.
Wobec ciosu, który spadł na najbliższą Rodzinę, niełatwo znaleźć słowa otuchy. Łącząc się w żałobie i smutku prosimy przyjąć od nas wyrazy najszczerszego współczucia. Pogrążeni w smutku Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy szkoły i Uczniowie Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

 


Strona 10 z 43