• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 KURS MATURA - 2024.

Dzień Kobiet


Szanowni Państwo,
mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa uczniów do już czwartej edycji Kursu Matura - organizowanego przez Uniwersytet SWPS z myślą o wszystkich maturzystach i maturzystkach.
Kurs Matura 2024 - to cykl bezpłatnych spotkań online, podczas których specjaliści z naszej uczelni oraz wybrani nauczyciele przedmiotowi na żywo odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące egzaminu dojrzałości, przekażą skuteczne rady i wskazówki oraz wspólnie z uczniami przejdą przez wszystkie etapy przygotowania do matury.
W tej edycji zaproszeni eksperci podpowiedzą uczestnikom kursu m.in. jak:
poradzić sobie z maturalnym stresem i zadbać o siebie w tym wymagającym czasie,
podjąć decyzję co do przyszłości i planów po maturze,
efektywnie zaplanować naukę i uczyć się skutecznie,

w tym roku nowością są dwa spotkania z nauczycielami przedmiotowymi na temat strategii przygotowania się do egzaminów przedmiotowych z języka polskiego i matematyki

Już 20 września br. (środa) zapraszamy na pierwsze spotkanie online !! Tegoroczną edycję zainauguruje spotkanie z psychologiem Stanisławem Borawskim.

Szczegółowy opis pierwszego spotkania znajdą Państwo na dedykowanej stronie: https://www.swps.pl/matura/webinar/34156-twoja-matura-twoja-przyszlosc-jak-zdecydowac-co-dalej

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną całego projektu i przekazania Państwo uczniom zaproszenia do udziału w kursie: https://swps.pl/matura

Udział w kursie jest bezpłatny. Obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie projektu.
Joanna Kabzińska

 

 

 INFORMACJA - NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W AKCJI "SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW".

Talenciaki

Nasza szkoła bierze udział w akcji "Szkoły Pełne Talentów".  Szkoły mogą wymieniać "Talenciaki" na supernagrody. Zachęcamy do wzięcia udziału w zdobywaniu nagród. Każdy robiąc zakupy może otrzymywać kupony i przekazywać wybranej szkole, a szkoła może zamieniać je na wybrane nagrody.

 Plakat --->>>

Strona akcji i informacje --->>>

Katalog nagród --->>>

 

 UMOWA Z POLICJĄ.

 

W dniu 31.08.2023r. zostało podpisane porozumienie pomiędzy Zespołem Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego w Łazach reprezentowanym przez Dyrektora Szkoły mgr Katarzynę Rusek - Szczygieł, a Komendą Powiatową Policji w Zawierciu reprezentowaną przez insp. Jacka Kurdybelskiego. Porozumienie zostało zawarte na okres 4 lat dla uczniów klas mundurowych - grupa policyjna.

Zapraszamy do fotogalerii.

 

Erasmus +  - OGŁASZAMY NABÓR DO TRZECIEJ MOBILNOŚCI!

Gostek w Europie 

OGŁASZAMY NABÓR DO TRZECIEJ MOBILNOŚCI!

DNIA: 23.08.2023 roku rozpoczynamy rekrutację do trzeciego wyjazdu na 4 tygodniowe praktyki zawodowe do Włoch

Mobilność odbędzie się w terminie 9.10.2023 – 3.11.2023

w ramach projektu: „Gostek w Europie”

(2020-1-PL01-KA102-079190)

Proszę zapoznać się z Regulaminem Rekrutacji i Udziału w Projekcie, który jest dostępny w biurze projektu oraz na stronie internetowej naszej szkoły W ZAKŁADCE : PROJEKTY ERASMUS+

 

Gostek w Europie - Włochy 2023 --->>>


Termin zgłoszeń upływa 31.08.2023 roku

W razie jakichkolwiek pytań prosimy kierować się do Szkolnego Koordynatora Projektu, Pani Doroty Jankiewicz.

 

 

 INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY - ZEBRANIA Z RODZICAMI - 11.09.2023.

.......................................................................................

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 - 4 września 2023.

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w Zespole Szkół im. profesora R. Gostkowskiego w Łazach, podczas którego Pani Dyrektor mgr Katarzyna Rusek – Szczygieł przywitała zaproszonych gości Panią Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Zawierciańskiego - Olgę Szczygieł, Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu - insp. Jacka Kurdybelskiego, Pana Arkadiusza Rajczyka - przedstawiciela spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.,  przedstawiciela Wojskowego Centrum Rekrutacji, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów wszystkich klas. Poczet sztandarowy i hymn Polski nadały uroczystości patriotycznego charakteru. Zaproszeni goście życzyli uczniom i społeczności szkolnej powodzenia w nauce i sukcesów. W części artystycznej przypomniano o 84 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, wiersze mówiły o bohaterstwie i postawie patriotycznej Polaków. To dzięki poprzednim pokoleniom możemy żyć, uczyć się i pracować w wolnej Polsce. 

Wszystko odbyło się w odświętnej atmosferze z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Całej społeczności szkolnej "Gostka" życzymy powodzenia!!! 

Zapraszamy do fotogalerii.

 

 INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY - ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 - 4.09.2023.

Dyrekcja Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach informuje o organizacji rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 w dniu 4.09.2023:

 

Godzina 8:00 - Msza Święta w Kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Łazach, ul. Częstochowska 9.

Godzina 9:30 - uroczyste rozpoczęcie roku w szkole - akademia.

Godzina 10:15 - spotkanie klas z wychowawcami.

 

 1 WRZEŚNIA 2023 - UDZIAŁ SZKOŁY W UROCZYSTOŚCIACH -  1.09.2023.

 

Uczniowie klasy mundurowej uczestniczyli dzisiaj w obchodach 84 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Przedstawiciele Kl. 3: Nicola Frycz, Krzysztof Stolarski i Patryk Owczarek złożyli wiązankę pod Pomnikiem Ofiar Hitleryzmu i Stalinizmu w Zawierciu.

Zapraszamy do fotogalerii.

 

 INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY - PODRĘCZNIKI.

Lista podręczników na rok szkolny 2023/2024:   ................................................................................................


Podręczniki-LICEUM-2023-2024 --->>> 


Podręczniki-TECHNIKUM-2023-2024 --->>>


 

 Zakończenie roku szkolnego 2022/2023.

koniec 2022-2023

 

W dniu 23 czerwca 2023 roku odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023. Był to jak zwykle wyjątkowy rok szkolny -  ze względu na wiele wyzwań - z którymi chyba poradzili sobie uczniowie i nauczyciele.

Byli zaproszeni goście i wiele nagród a uroczystości przewodniczył Pan Paweł Saczyński w zastępstwie Pani Dyrektor Katarzyny Rusek-Szczygieł.

Fotorelacja z uroczystości w galerii zdjęć. Wszystkim życzymy zdrowia, szczęścia i pokoju.

Wszystkim uczniom życzymy dobrego wypoczynku !

 

 Wręczenie nagród naszym uczniom w konkursie o Powstaniu Styczniowym.

koniec 2022-2023


23 czerwca 2023 r. w dniu zakończenia roku szkolnego, w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach, asp. sztab. rez. Jerzy Jędrusik - wiceprezes Okręgu Śląskiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył nagrody laureatom regionalnego konkursu „160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego 1863 roku – zrywem niepodległościowym XIX wieku”, którego organizatorem był Okręg Śląski ZOR RP.
Koordynatorem konkursu na szczeblu szkoły była nauczycielka historii Agnieszka Ślusarczyk - Rok.
Podczas uroczystości wręczenia nagród obecni byli także mjr Mariusz Rodak – Szef Wydziału Rekrutacji i Promocji Wojskowego Centrum Rekrutacji w Będzinie, przedstawiciele CMC Zawiercie, UM w Łazach. Ceremonię prowadził i nagrody dla najlepszych uczniów wręczał zastępujący nieobecną dyrektor szkoły Paweł Saczyński.
W Zespole Szkół w Łazach funkcjonują 4 klasy mundurowe, a uczniowie zdobywają wiele certyfikatów zasilając różne służby mundurowe po ukończeniu szkoły.
Laureatami konkursu zostali:
Miejsce I - Zuzanna Straszak
Miejsce II - Paweł Radziejewski
Miejsce III - Oskar Bzowski
Wyróżnienie - Jakub Piątek.

Odnośnik do informacji na stronie Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej--->>>

 

 BOHATER-ON - 2023.

bohater-on

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji BohaterOn w Twojej szkole mającej na celu upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego. Zwieńczeniem naszej pracy jest film.

Link do filmu--->>>

 

 DAJEMY RADĘ - 2023.

zonkile

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję wsparcia żołnierzy i medyków z Ukrainy zainicjowane przez Stowarzyszenie Dajemy Radę.

Obraz z akcji--->>>

 


Strona 9 z 65