• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Organizujemy szkolenia spadochronowe dla uczniów.      Stypendia PKP PLK.     Stypendia PKP Cargo Tabor.     Umowa z PKP Cargo.      Umowa z PKP Intercity.     Umowa z Lotniskiem Katowice Airport.     Współpraca z WKU w Będzinie.     Współpraca z Powiatową Komendą Policji.     Współpraca z Zakładem Karnym w Ciągowicach.     Współpraca z Powiatową Komendą Straży Pożarnej.

 

Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach

   
   


 

1%.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr  Marzena Orzoł.

RODZICU! NAUCZYCIELU! PRZYJACIELU SZKOŁY!
Zachęcamy Cię do przekazania 1% Twojego podatku na rzecz Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach.

KRS : 0000 332 814 z dopiskiem „Gostek”

Dziękujemy!  
 

 Dzień OTWARTY - 21 kwietnia 2018.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

  Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach

zaprasza wszystkich gimnazjalistów oraz rodziców na Dzień otwarty szkoły, który odbędzie się

21 kwietnia ( sobota) godz. 9.00 – 13.00

Zapraszamy!

 

 Uratuj komuś życie!  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Agnieszka Pietrkiewicz.


Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w prelekcji poświęconej organizacji akcji pozyskania dawców szpiku kostnego.
Prelekcje prowadziła pani Paulina Bugiel z Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa w Katowicach.
- Uratować komuś życie możesz również TY!
- W jaki sposób?
- To proste.
Nie musisz być strażakiem, policjantem, lekarzem.
Wystarczy, że ofiarujesz swój szpik.
W Polsce, co roku, około 12 tysięcy osób zapada na białaczki i inne choroby układu krwiotwórczego. Dla wielu z nich jedyną szansą na wyleczenie jest przeszczep szpiku od zdrowego dawcy. Autogeniczny przeszczep (chory jest dawcą i biorcą) - często jest mało skuteczny. Przeszczep allogeniczny od dawcy rodzinnego możliwy jest jedynie w 1 % przypadków. Alternatywą są allogeniczni dawcy niespokrewnieni.
Czytaj więcej >>>

 

Erasmus+ 2018.04.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Anna Kowalska.

Uczyć bawiąc, bawiąc uczyć...
Pod takim hasłem przebiegały zajęcia z wsparcia kulturowego w ramach Projektu Erasmus +. Uczniowie zostali zapoznani z normami kulturowymi, obyczajowymi, tradycją i obrzędowością Włoch. Zajęcia miały za zadanie uświadomić młodzieży różnice kulturowe, specyficzny rozkład dnia i pracy ze względu na obowiązującą we Włoszech sjestę, uczulić na zwyczaje, a nawet przesądy.
Wielkie emocje wywołały informacje na temat płacenia mandatów we Włoszech... sądzę jednak, że nikt nie znajdzie się w takiej sytuacji.

Czytaj więcej >>>
 

 Maraton Pisania Listów.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Beata Fronczek.

 

  MAHADINE, BOHATER MARATONU PISANIA LISTÓW 2017, ZOSTAŁ UWOLNIONY
"Chcę wyrazić wdzięczność dla was wszystkich. Doceniam Was, kocham i szanuję. Niech żyje człowieczeństwo", powiedział Mahadine na wieść o 690 tysiącach listów, które wysłano w jego obronie z całego świata do władz Czadu.
Sąd w stolicy Czadu, Ndżamenie, nakazał 5 kwietnia uwolnienie Tadjadine Mahamat Babouri’ego, zwanego Mahadine. Był on więziony od 30 września 2016 r. za umieszczenie kilku filmów na Facebooku, które krytykowały sposób zarządzania środkami publicznymi przez rząd.
Sprawa Mahadine'a była jedną z 10, na które Amnesty zwróciło szczególną uwagę w ramach corocznej akcji Maraton Pisania Listów w 2017 r. Jesteśmy zachwyceni, że Mahadine został uwolniony i że po 18 miesiącach w więzieniu na podstawie spreparowanych zarzutów w końcu spotkał się ze swoimi bliskimi.
Cały czas apelujemy do władz Czadu o zaprzestanie represji wobec dysydentów krytykujących rząd. Przeczytaj więcej o Mahadinie i sytuacji w Czadzie na stronie amnesty.org.pl
Podziel się dobrą wiadomość na Facebooku i Twitterze!
Już wkrótce oczekuj od nas więcej informacji o światowym Maratonie Pisania Listów!

 

 PI 2018.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Jolanta Czaja, mgr Anna Kowalska, mgr Ewa Kawałek, mgr Agnieszka Rejewska.

 

  Światowe Dni Liczby Pi w Gostku
Uroczyste i barwne obchody Światowego Dnia Liczby Pi przypadają na 14 marca. Data ta zapisała się już na stałe w kalendarzu imprez szkolnych Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach jako dzień potyczek matematyczno - fizyczno – chemiczno - polonistycznych. Tak też było i tym razem. 10 kwietnia 2018 roku w sali 105 nastąpiło podsumowanie rywalizacji zespołów międzyklasowych, konkursów i popisów aktorskich. Apel zorganizowany i przygotowany przez pomysłodawczynie przedsięwzięcia, panie: mgr Annę Kowalską, mgr Agnieszkę Rejewską, mgr Jolantę Czaję, mgr Ewę Kawałek miał przybliżyć informacje i ciekawostki na temat tej fascynującej liczby oraz cyklu doświadczeń pod nazwą ,,Tajemnice w ogniu zaklęte".
Czytaj więcej >>>

 

 Dzień Otwarty 6.IV.2018.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

 

  W dniu dzisiejszym, z okazji dnia otwartego szkoły, gościliśmy w murach GOSTKOWSKIEGO gimnazjalistów oraz ich rodziców. Towarzyszyła nam przepiękna słoneczna pogoda oraz wspaniała atmosfera. Uczniowie oraz rodzice mogli uzyskać informacje na temat oferty szkoły, szczególnie dotyczącej kierunków kształcenia. W czasie spotkania gimnazjaliści uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem firmy Kraksky, który zachęcał młodzież do udziału w skokach spadochronowych, młodzież obejrzała pokaz wojskowy połączony z pierwszą pomocą oraz wzięła udział w konkursach i ćwiczeniach organizowanych przez nauczycieli. Rodzice oraz uczniowie mogli porozmawiać bezpośrednio z pracodawcami, którzy zachęcali uczniów do nauki na kierunkach technicznych.
Dyrektor szkoły mgr Marzena Orzoł serdecznie dziękuje PKP PLK,PKP CARGO, PKP CARGO TABOR , FIRMIE DAMEL , OSP W Ciągowicach oraz Miejskiej Komendzie Policji w Łazach za udział w dniu otwartym szkoły.
Następny dzień otwarty już 21 kwietnia. Zapraszamy!

 

 Kongres Powiatów 2018.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

 

  6 kwietnia br. we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia odbył się Kongres Powiatów, którego celem była prezentacja dalszych zmian w szkolnictwie zawodowym proponowanych przez MEN. W wydarzeniu wzięli udział Starosta Zawierciański Krzysztof Wrona oraz dyrektor Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach mgr Marzena Orzoł. Przedsięwzięcie zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji.
Wśród gości wrocławskiego kongresu byli przedstawiciele: ministerstw, władz wojewódzkich i powiatowych, spółek Skarbu Państwa, kuratorzy oświaty, parlamentarzyści, a także kierownictwo i dyrektorzy departamentów MEN, dyrektorzy jednostek podległych MEN, dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie ze szkół kształcących w zawodach.
Czytaj więcej >>>

 

Konkurs Pożarniczy 2018.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr Andrzej Czapla.


W dniu dzisiejszym t.j . 05.04. b.r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach odbyły się Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej. Regulamin konkursu obejmował trzy kategorie wiekowe: I kategoria - Szkoły Podstawowe, II kategoria - Szkoły Gimnazjalne i III kategoria to Szkoły Ponadgimnazjalne, w której wystąpili uczniowie Zespołu Szkół im. prof. R. Gostkowskiego. Dzisiejszy finał poprzedzony był wcześniejszymi eliminacjami przeprowadzonymi w szkołach, które to miały wyłonić trzech najlepszych zawodników z poszczególnych szkół.
Eliminacje w "Gostku" odbyły się 15. marca, w wyniku których wyłoniona trójka: Klaudia Kukoł, Weronika Kulawik i Igor Seweryn reprezentowali Naszą Szkołę na dzisiejszym finale.

Czytaj więcej >>>
 


Strona 1 z 37

Wyszukiwarka

ODSŁONY OD 16.12.2016