• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Organizujemy szkolenia spadochronowe dla uczniów.      Stypendia PKP PLK.     Stypendia PKP Cargo Tabor.     Umowa z PKP Cargo.      Umowa z PKP Intercity.     Umowa z Lotniskiem Katowice Airport.     Współpraca z WKU w Będzinie.     Współpraca z Powiatową Komendą Policji.     Współpraca z Zakładem Karnym w Ciągowicach.     Współpraca z Powiatową Komendą Straży Pożarnej.

 

Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach

   
   


 

 50 - lecie SZKOŁY - PRZYSIĘGA - ŚLUBOWANIE.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 

W dniu 15 listopada 2019 r. odbyły się uroczyste obchody 50 - lecia Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach:
1 i 2 godzina lekcyjna w szkole zgodnie z planem
Wyjście uczniów ze szkoły do Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach na uroczystość ślubowania klas pierwszych
Godzina 12:00 - uroczysta Akademia z okazji 50 - lecia SZKOŁY
Godzina 13:00 zakończenie uroczystości (praktycznie skończyło się o 15:00)
Spotkania z zaproszonymi gośćmi, absolwentami, przyjaciółmi SZKOŁY.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.


Czytaj więcej >>>
 

 Msza dziękczynno-błagalna na 50 - lecie SZKOŁY.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  W dniu 14 listopada 2019 r. pierwszym akcentem uroczystych obchodów 50 - lecia naszej SZKOŁY była Msza w kościele parafialnym podczas której dziękowano za owoce minionych lat. Przewodniczyli - proboszcz Jarosław Piekarz oraz nasz ksiądz Janusz Kania. Była wspólna modlitwa za nauczycieli i pracowników szkoły, za uczniów obecnych i absolwentów, za kapłanów związanych ze SZKOŁĄ, za tych, którzy już odeszli. Pozytywne emocje pozwalają patrzeć na przyszłość SZKOŁY z nadzieją i optymizmem pod ręką Bożej Opatrzności. Szczęść Boże całej naszej społeczności szkolnej i wszystkim sympatykom.

 

 Zebrania z rodzicami - 07 listopada  2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 

  W DNIU 7 LISTOPADA 2019 ODBĘDĄ SIĘ ZEBRANIA Z RODZICAMI O GODZINIE 16:30.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW, OPIEKUNÓW PRAWNYCH.
BĘDĄ PRZEKAZYWANE WAŻNE INFORMACJE. DYREKCJA, NAUCZYCIELE I WYCHOWAWCY MOGĄ UDZIELIĆ POTRZEBNYCH INFORMACJI.

 

 GOPR 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 

  GOPR – PODLESICE – GÓRA ZBORÓW 25.10.2019.          Wyjazd szkoleniowo – integracyjny do Bazy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odbył się 25. 10. 2019r. Młodzież z klas mundurowych z Zespołu Szkół im. Prof. R. Gostkowskiego z Łaz miała możliwość zapoznania się z charakterem pracy ratownika górskiego. Uczniom został zaprezentowany sprzęt niezbędnych w różnego rodzaju akcjach ratunkowych. Kolejnym etapem wyjazdu były zajęcia praktyczne w skałach, a dokładnie działania w obrębie Góry Zborów. Młodzież wspinała się na drogach wspinaczkowych o różnym stopniu trudności (czyli dla każdego coś miłego) na tzw. „Babce” i „Ryglu”. Dla chętnych, których zresztą nie brakowało był przeprowadzony test na „klaustrofobię”, czyli przejście (dokładniej; przeczołganie się przez Jaskinię Berkową, której inna nazwa to „kalesonowa”). Na zakończenie dla miłośników ekstremalnych doznań został zorganizowany zjazd na linie pionowej z wysokości ok. 20m. Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom krótkiego, aczkolwiek intensywnego szkolenia. Serdeczne podziękowania dla Pani Ani Kowalskiej i oczywiście naszego absolwenta, ratownika górskiego Dominika Neski.

 

 Kamieniołom Niegowonice 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  Zajęcia terenowe w kamieniołomie Niegowonice W dniu 17.10.2019 r. uczniowie kl. 3ck wzięli udział w zajęciach terenowych z geografii w kamieniołomie w Niegowonicach. Pogoda i humory dopisywały wszystkim. Uczniowie mogli połączyć wiedzę teoretyczną z praktyką i obserwować procesy geologiczne zachodzące w przyrodzie oraz zapoznać się z geologią Jury. Młodzież z wielką pasją i poświęceniem szukała amonitów i innych skamieniałości występujących w kamieniołomie. Opiekę zapewniły panie: mgr Eliza Wieczorek i mgr Marta Szatan.

 

 Akcja HDK 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  Oddając krew – darujesz życie !!! Krwiodawca to człowiek o większej niż przeciętna wrażliwości na sprawy ludzkie, skłonny do bezinteresownego działania. Honorowy dawca krwi to człowiek taki jak TY, kiedy podejmuje decyzję o podzieleniu się cząstką siebie z innymi. W dniu 16 października 2019 roku na terenie naszej szkoły odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Oddając krew pomagamy innym i sobie. Wszystkim zaangażowanym w akcję oddawania krwi w naszej szkole SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

 

 Dzień Edukacji Narodowej 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  15 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji święta nauczycieli, wszystkich pracowników szkół oraz uczniów. Bez tych osób szkoła nie istniałaby. Swoją obecnością zaszczycili nas rodzice i przedstawiciele pracodawców - PKP Cargo oraz PKP PLK, którzy złożyli życzenia na ręce Dyrektora Szkoły Pana Grzegorza Przybysza. Uczniowie z humorem pokazali jak wyglądają zajęcia na różnych przedmiotach i jak są kreatywni. Nad tym wszystkim unosiły się słowa Marka Twaina: "Zacną rzeczą jest się uczyć, lecz jeszcze zacniejszą nauczać."

 

 Wybory parlamentarne w Gostkowskim 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  W ostatnim tygodniu przed wyborami powszechnymi nasza szkoła wzięła udział w młodzieżowych wyborach parlamentarnych w ramach programu edukacyjnego „Młodzi Głosują”. W głosowaniu wzięło udział 218 osób na 330 uprawnionych uczniów. Najwięcej, bo 73 głosy oddano na KW Konfederacja Wolność i Niepodległość. 68 głosów i drugie miejsce uzyskał KW Prawo i Sprawiedliwość. Trzecie miejsce z 28 głosami uzyskał KKW Koalicja obywatelska PO. Na kolejnych miejscach znalazły się KW Sojusz Lewicy Demokratycznej – 25 głosy i KW Polskie Stronnictwo Ludowe-24 głosy. Wyniki głosowania nie odpowiadały rzeczywistym wynikom głosowania w kraju. Rozkład głosów świadczy jednak o pewnej niezależności wyboru wśród młodych ludzi, którzy nie poddają się sugestiom dorosłych.

 

 Hutki-Kanki 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  04 października w Hutkach-Kankach nasze klasy mundurowe wzięły udział w XVI Ogólnopolskich Mistrzostwach Policji w biegach przełajowych im. sierż. Grzegorza Załogi. Najlepszą zawodniczką w kategorii szkół mundurowych okazała się nasza uczennica Julia Zamora kl. 1 AG. Jako szkoła zajęliśmy 2 miejsce w klasyfikacji generalnej szkół. Gratulujemy !!!

 


Strona 1 z 42