• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

   Kursy językowe.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

Biuro do Spraw Proobronnych informuje, że istnieje możliwość przystąpienia uczniów z klas mundurowych do egzaminów językowych przeprowadzanych wg STANAG 6001 na poziomach SPJ 1111 oraz SPJ 2222 na uczelniach wojskowych. Kandydatów na przedmiotowe kursy szkoła powinna zgłosić do do dnia 22 grudnia 2015 r. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Panią dyrektor szkoły. W celu przygotowania się do egzaminów oraz zweryfikowania umiejętności kandydatów, Wojskowe Studium Nauczania Języków Obcych w Łodzi zamieściło na swojej stronie internetowej www.wsnjo.wp.mil.pl w zakładce Materiały egzaminacyjne przykładowe bezpłatne zestawy testów do swobodnego pobrania. Prosimy, aby kandydaci do egzaminów zapoznali się z tymi materiałami.
 

   Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

 

Jak działa państwo islamskie? - to temat wykładu otwartego, który wygłosił dr Mubin Shaikh, ekspert w dziedzinie walki z terroryzmem oraz oficer policji kanadyjskiej.  10 grudnia br. uczniowie z klas mundurowych Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach wraz z opiekunami Panią mgr Marzeną Orzoł – dyrektorem szkoły, mgr Anną Kowalską oraz Panią mgr Jolanta Czają wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Jednostkę Wojskową Komandosów - oddział Wojsk Specjalnych w Lublińcu.  W spotkaniu uczestniczyli funkcjonariusze służb mundurowych, kadra naukowa Uczelni oraz studenci Bezpieczeństwa narodowego.

Czytaj więcej >>>
 

   Mikołajki 2015.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Jolanta Czaja

 

Mikołajowe świętowanie Zgodnie z tradycją, w piątek, naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj ;) Przybył do nas wraz ze swoim pomocnikiem, wesołym elfem, i śnieżynkami, które pomagały Mikołajowi rozdawać słodycze. Wizyta ta przyniosła uczniom wielką radość. W szkole panowała niesamowita atmosfera. Wszystkim dopisywały świetne humory i towarzyszył  świąteczny nastrój. Oby więcej takich dni w naszej szkole :-) W tym dniu odbył się również mikołajowy szkolny turniej w siatkówce. Pod czujnym okiem p. A. Czapli odbyły się zmagania sportowe, w których zwyciężyła klasa 1D!!! G R A T U L U J E M Y! Dziękujemy naszym rodzicom za słodycze :).
Organizatorzy:
Ola Szydłowska,
Piotr Pająk
Kamil Czubała
Klaudia Kukoł,
Patrycja Ładoń,
Sandra Tabas,
Natalia Różańska
z opiekunem Jolantą Czaja
 

   Stypendium Prezesa Rady Ministrów.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marta Szatan

 

25 listopada 2015 roku w auli Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie odbyła się podniosła uroczystość wręczenia STYPENDIÓW PREZESA RADY MINISTRÓW najzdolniejszym uczniom szkół średnich naszego regionu. Z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty magistra Stanisława Fabera stypendia odebrały najlepsze uczennice naszej szkoły: Klaudia Szymocha z klasy III B Liceum Ogólnokształcącego (klasa policyjna) i Natalia Różańska z klasy II CD Technikum (Technik Eksploatacji Portów i Terminali). Uroczystość uświetnił wykład „Złota era astronomii”, który wygłosił dr Bogdan Wszołek. Gratulujemy naszym Stypendystkom!.
 

   Uruchomienie parowozu.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski

 

Dnia 27 listopada 2015 r. przy stacji kolejowej w Łazach odbyła się uroczystość "uruchomienia " zabytkowego parowozu Ty 45 421. Uczniów naszej szkoły z klasy technik elektroenergetyk transportu szynowego - "MASZYNISTA" zabrała ze sobą Pani Dyrektor Marzena Orzoł. Zaproszeni goście ze spółek kolejowych, pasjonaci kolejnictwa, uczniowie i mieszkańcy Łaz mogli usłyszeć historię lokomotywy i zobaczyć jak świeci, gwiżdże i bucha dymem z komina (efekty specjalne).
 

   Olimpiada Teologii Katolickiej 2015.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr Wioleta Różańska.

 

Dnia 17.11.2015 odbył się szkolny etap Olimpiady Teologii Katolickiej. W XXVI etapie ogólnopolskiej olimpiady pod hasłem: „Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń” wzięło udział czterech uczniów naszej szkoły: Radosław Rudy, Tomasz Kościołek, Kamil Klimas oraz Daniel Grabeus. Największą liczbę punktów uzyskał uczeń klasy 1c Daniel Grabeus, który równocześnie zakwalifikował się do kolejnego etapu olimpiady na szczeblu diecezjalnym. Wszystkim uczestnikom olimpiady gratulujemy!

 

   Wycieczka Rudy 2015.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski Dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski mgr inż. Maria Domagała.

 

Dnia 20 listopada 2015 r. uczniowie klasy 1 D technik elektroenergetyk transportu szynowego i klasy 1 C technik eksploatacji portów i terminali  uczestniczyli w wycieczce do miejscowości Rudy, gdzie znajduje się zabytkowa stacja i kolej wąskotorowa. Kierownikiem wycieczki była mgr inż. Maria Domagała a opiekunami mgr inż. Krzysztof Sapkowski, mgr Eliza Wieczorek, mgr Ewa Kawałek. Wszystkie atrakcje uczniowie naszej szkoły mieli zorganizowane (nieodpłatnie) dzięki współpracy z Oddziałem Urzędu Transportu Kolejowego w Katowicach. Dyrektor tego Oddziału UTK Pan Aleksander Drzewiecki nie tylko umożliwił nam poznanie tego ciekawego miejsca, ale także osobiście wraz z Inspektorami UTK zaszczycił nas swoją obecnością. Uczniowie bezpośrednio poznali rolę i zadania Urzędu Transportu Kolejowego w kolejnictwie oraz w uzyskaniu przez absolwentów naszej szkoły licencji maszynisty. Na młode umysły spadło wiele konkretnej wiedzy z dziedziny transportu kolejowego w Polsce i innych krajach. Po swoim "gospodarstwie" z tradycyjną gościnnością oprowadzał nas naczelnik stacji Pan Jarosław Łuszcz udzielając informacji na każdy temat.
Dziękujemy za:
Przejażdżkę kolejką wąskotorową o szerokości toru 785 mm.
Zwiedzenie stacji, poznanie eksponatów i konstrukcji taboru kolejowego.
Wyścigi drezynami.
Ognisko.
Obejrzenie i informacje o makiecie kolejki.
Poznanie lokomotywowni.
Spotkanie i wykład Dyrektora Oddziału Urzędu Transportu Kolejowego w Katowicach.

 

   Szkolenie militarne klas mundurowych - Lubliniec 14-15.11.2015.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr Sylwester Nowak  mgr Andrzej Czapla.

 

Uczniowie z „Gostka” brali aktywny udział w/w szkoleniu. Działali m.in. na terenie strzelnicy JWK (Jednostki Wojskowej Komandosów) w Lublińcu, Jednostki Wojskowej w Gliwicach, a także na terenach miejscowości Posmyka i Kokotka. Poniżej niektóre działania w które byli zaangażowani:
1. Zajęcia strzeleckie  - teoria strzału i podstawy szkolenia strzeleckiego, nauka i doskonalenie strzelania z pistoletu i strzelby gładkolufowej. 
2. Trening samoobrony w systemie KRAV MAGA - uwalnianie się z dźwigni, duszeń i trzymań, obrona przed zagrożeniem niebezpiecznym narzędziem (pałka, nóż, pistolet).

Czytaj więcej >>>
 

   Święto Niepodległości - Łazy 2015.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski Dodająca informację: mgr Marta Szatan mgr Renata Chmielewska

 

Dnia 11 listopada 2015 roku, dla uczczenia Święta Niepodległości przedstawiciele naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w miejskich obchodach tego dnia w Łazach. Poczet sztandarowy w składzie: Adrian Adamczyk, Krystian Klusek i Alan Sobierajski z klasy I A miał zaszczyt prezentować Sztandar Powstańców w kościele pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Łazach i uczestniczyć w mszy za Ojczyznę. Następnie złożyliśmy kwiaty pod tablicą upamiętniającą mieszkańców Miasta i Gminy Łazy poległych w walce o wolność w wojnach ubiegłego stulecia.

 


 

   Święto Niepodległości - Zawiercie 2015.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski Dodająca informację: mgr Agnieszka Rejewska

 

W dniu 11 listopada 2015 roku delegacja naszej szkoły z Panią Dyrektor i uczniami z klas mundurowych, wzięła udział w uroczystej Mszy Świętej w Kościele p.w. NMP w Zawierciu, a następnie udała się pod Pomink Niepodległości na Cmentarzu Parafialnym w Zawierciu. Po odczytaniu Apelu Poległych i modlitwie w intencji Ojczyzny i Poległych Żołnierzy, Pani Dyrektor złożyła wiązankę kwiatów, aby uczcić wszystkich, którzy w walce o niepodległość stracili życie.

 


 

   Ślubowanie Przysięga klas pierwszych.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski  Dodające informację: Wychowawczynie klas pierwszych.

 

                                „ Do Was Młodych należy przyszłość.
                                 Do Was należy odpowiedzialność za to,
                                 co kiedyś stanie się teraźniejszością wraz z Wami,
                                       a obecnie jest jeszcze przyszłością „
                                                             Jan Paweł II
                                                      Ślubowanie klas pierwszych w Zespole Szkół im. prof. R. Gostkowskiego w Łazach

Czytaj więcej >>>
 

   Bieg Niepodległości.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski Dodające informację: mgr Anna Kowalska i mgr Eliza Wieczorek

 

11 listopada przypada 97 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W całej Polsce, tak też w Łazach odbyły się uroczystości upamiętniające odzyskanie przez naród polski wolności. W centrum Łaz odbył się tradycyjny „Bieg Niepodległości” o szablę regionu IPA Zawiercie. Młodzież naszej szkoły pomagała w organizacji zawodów (obstawa), a także uczestniczyła w samych biegach. Na szczególne gratulacje zasługuje Łukasz Fik, uczeń klasy 1D, który zajął I miejsce w biegu na 1000m (dla młodzieży 14-18 lat) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

 


 

   Dzień Niepodległości w przedszkolu.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Anna Kowalska i mgr Jolanta Czaja.

 

Poprzez zintegrowanie środowiska szkolnego klas mundurowych z Zespołu Szkół im. prof. R. Gostkowskiego w Łazach ze społecznością przedszkolną z przedszkola Nr 1 im. Jana Brzechwy w Łazach niezwykle uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości – 11 listopada. W pięknie przygotowanej sali, gdzie dominowały barwy narodowe, przedszkolaki wraz z młodzieżą naszej szkoły zaprezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne. Uroczystość otworzył wspaniale odtańczony polonez. Przedszkolaki wraz z młodzieżą oddały należyty szacunek barwom narodowym i, pamiętając o zachowaniu należytej postawy, razem odśpiewały hymn państwowy.

Czytaj więcej >>>
 


Strona 52 z 65